KinoKauch, nova domaća platforma za art, dokumentarne i tinejdž filmove od 1. februara krenula je sa novim modelom online distribucije i promocije filmova koji su dostupni za gledanje. Ova VoD platforma na kojoj se nalazi više od 100 naslova najboljih evropskih i svetskih art house, tinejdž i dokumentarnih filmova pruža jedinstveno iskustvo gledanja filmova „sa kauča“ ali u gradskom prevozu, na klupi u parku ili dok pijete kafu, u bilo koje doba dana ili noći.

Hedlajneri / Novi naslovi će se tematski dodavati na platformu na mesečnom nivou, a u februaru akcenat je na odličnoj nordijskoj kinematografiji, te su filmovi kao što su Skver (dobitnik Zlatne palme na Kanskom festivalu), Krivica (danski triler koji će kako to obično i biva sa dobrim evropskim filmovima, uskoro dobiti američki remake), Žena u ratu (islandska komedija o važnim životnim pitanjima), Najsrećniji dan u životu Olija Makija (šarmantni finski film o boksu i zaljubljivanju) spremni za (re)otkrivanje.

Pored igranih filmova, dokumentarci će dobiti svoje posebno mesto na ovoj striming-platformi. Svakog trećeg četvrtka u mesecu posebno će biti predstavljen dokumentarac, a prvi koji je prikazan 18. februara jeste Bergman – godina života (Bergman, izbliza). Za film Jane Magnuson, Bergman – godina života, kritičari kažu da jedan od najiskrenijh portreta ovog reditelja, preplavljen emocijama.
Takođe, biće organizovane specijalne projekcije nekih od novijih filmskih ostvarenja, čime će gledaoci imati priliku da pogledaju aktuelni naslov. Povremeno će biti organizovane i besplatne projekcije poznatih ostvarenja, a biće dostupni i filmski paketi po specijalnim cenama.
KinoKauch funkcioniše po principu „kupovine“ filma online. Uslov je dobra internet konekcija, a uređaji sa kojih je moguće pristupiti su mobilni telefoni, tableti, računari, laptopovi. Filmovi su dostupni na teritoriji Srbije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Makedonije.
Neka od rediteljskih imena koja su svoje mesto našla na platformi Kinokauch su Kristijan Pecold, Ruben Ostlund, Tomas Vinterberg, Verner Hercog, Abel Ferara, Grimur Hakonarson i mnogi drugi.

