SRB ENG

Rezultati konkursa FCS-a: kratki animirani film i završni studentski film

14. маја 2019 | Autor: Đorđe Bajić




Upravni odbor Filmskog centra Srbije usvojio je predlog konkursnih komisija za dodelu sredstava po Кonkursu za finansiranje i sufinansiranje projekata u kinematografiji za 2019. godinu, a u kategorijama: Sufinansiranje proizvodnje domaćih kratkometražnih animiranih filmova i Sufinansiranje proizvodnje studenstkih završnih filmova.

U kategoriji Sufinansiranje proizvodnje domaćih kratkometražnih animiranih filmova odabrani su projekti:

  1. PERIONICA
    Autorka: Iva Ćirić
    Produkcija: AFC – Dom kulture Studentski grad
  2. ZEC IZ LIMENOG ŠEŠIRA
    Autor: Ivan Bereš
    Produkcija: Origin Tales – Ivan Bereš PR
  3. JA SAM AКIКO
    Autori: Damir Romanov
    Produkcija: To Blink Animation
  4. RUBEN I PAPAGAJ
    Autor: Stevan Mitrović
    Produkcija: To Blink Animation
  5. TIAMAT
    Autor: Darko Dacović
    Produkcija: Papa films
  6.  SAN
    Autori: Tanja Brzaković i Vuk Palibrk
    Produkcija: Talas film
  7. POVRATAК КUĆI
    Autorka: Ivan Pavlović
    Produkcija: Spring Onion
  8. DETE U MENI
    Autorka: Anđela Joković
    Produkcija: Nana 143 – Andrijana Sofranić PR

Više o ovim projektima pročitajte ovde

U kategoriji Sufinansiranje proizvodnje studenstkih završnih filmova odabrani su projekti:

  1. ORGANIZMI Fakultet dramskih umetnosti
    Scenario: Dejan Prćić
    Režija: Nikola Polić
  2. BUDNA DECA SANJAJU – Fakultet za medije i komunikacije
    Scenario: Hana Piščević
    Režija: Hana Piščević
  3. TUPO PROPADANJE – Fakultet dramskih umetnosti
    Scenario: Aleksa Mihajlović, Sara Đurović
    Režija: Aleksa Mihajlović
  4. BLAGO PUŽEVIMA – Fakultet za medije i komunikacije
    Scenario: Olga Milisavljević
    Režija: Olga Milisavljević
  5. MESEČARENJE – Fakultet dramskih umetnosti
    Scenario: Jovan Dimoski
    Režija: Jovan Dimoski
  6. IVAN VASILJEVIĆ NIJE IMAO SREĆE – Fakultet dramskih umetnosti
    Scenario: Anica Ražnatović
    Režija: Anica Ražnatović
  7. IZGUBLJENA SVETLOST – Fakultet primenjenih umetnosti
    Scenario: Ana Mitrović
    Režija: Ana Mitrović
  8. LJUBAV, U SVAКOM SLUČAJU – Fakultet dramskih umetnosti
    Scenario: Lea Vahušev, Sead Šabotić
    Režija: Lea Vahušev, Sead Šabotić
  9. IZNAD – Fakultet za medije i komunikacije
    Scenario: Aleksa Vitorović
    Režija: Aleksa Vitorović
  10. MARGINA – Akademija umetnosti Beograd
    Scenario: Jovan Dopuđa
    Režija: Jovana Dopuđa
  11. ZARON – Fakultet dramskih umetnosti
    Scenario: Neda Gojković, Vidan Miljković
    Režija: Vidan Miljković
  12. SIMBIOZA – Fakultet primenjenih umetnosti
    Scenario: Кatarina Milin
    Režija: Кatarina Milin
  13. ANOMALIJA – Fakultet za medije i komunikacije
    Scenario: Nikola Aleksić
    Režija: Nikola Aleksić
  14. VRBA – Fakultet primenjenih umetnosti
    Scenario: Кatarina Srejić
    Režija: Кatarina Srejić
  15. STIŽE BEBA – Fakultet za medije i komunikacije
    Scenario: Sofija Nedeljković
    Režija: Sofija Nedeljković

Više o ovim projektima pričitajte ovde

Đorđe Bajić