Kratki igrani film Dodir na bol reditelja Hadži-Aleksandra Đurovića imaće svoju svetsku premijeru na 62. Festivalu filma u Korku, u Irskoj, koji će ove jeseni biti održan u period između 10. i 19. novembra. Ovaj srpski film biće prikazan 13. vovembra u okviru međunarodne takmičarske selekcije kratkih igranih filmova pod nazivom „Životni krugovi” („Life Cycles“).
Dodir na bol je ljubavna priča o starom bračnom paru. Muž se bori sa Alchajmerovom bolešću svoje supruge. Ova priča je inspirisana istinitim događajem i pokazuje čistu i bezuslovnu ljubav čak u poznim godinama života. Ovo je produkciono mali, nepretenciozan film o običnim ljudima i njihovom svakodnevnom životu, film koji nas upozorava da se isto može dogoditi i nama jednog dana.
Uloge tumače Jadranka Selec i Tanasije Uzunović. Hadži-Aleksandar Đurović potpisuje scenario, režiju, fotografiju i montažu. Snimatelj zvuka je Žarko Janković. Dizajner zvuka je Saša Mirosavljević-Don. Film je delo producentske kuće Aleksandrija Film.
Festival u Korku je najstariji festival u Irskoj, ali i jedan od najstarijih festivala u Evropi i svetu, i nalazi se na listi kvalifikacionih festivala za nagrade EFA, BAFTA i Oskar. Ove godine u Korku će u pet selekcija biće prikazano ukupno 140 filmova, među kojima i nova dugometražna ostvarenja sa Kanskog festivala (The Square, Loveless, L’amant double…), kao i nezaboravni i klasici (Saturday Night Fever, North by Northwest, Close Encounters of the Third Kind…), te brojni dokumentarni filmovi i irski kratki igrani filmovi.
Zoran Janković

