Film „Toma“ u režiji Dragana Bjelogrlića prati uspone i padove jednog od najvećih pevača, boema i umetnika u nekadašnjoj Jugoslaviji – Tome Zdravkovića.
https://www.youtube.com/watch?v=FScqYLz6vvo
Na ovoj romantičnoj drami koja je snimana skoro šest meseci na lokacijma u Srbiji, Crnoj Gori i Americi radilo je više od 200 ljudi, koje su predvodili izvršna producentkinja Nataša Višić, koreditelj Zoran Lisinac, direktor fotografije Goran Volarević, scenografkinje Jelena Sopić i Jovana Cvetković i kostimograf Boris Čakširan.

Scenaristi filma su Nikola Pejaković, Zoran Lisinac, Dragan Bjelogrlić i Maja Todorović. Muziku za film je komponovao Željko Joksimović.

Tomu Zdravkovića tumači Milan Marić, dok je lik Silvane Armenulić Tamari Dragičević. U ulogama onih koji su činili njegov život gledaćemo Petra Benčinu, Milana Kolaka, Sanju Marković, Andriju Kuzmanovića, Milenu Radulović, dok Tomine roditelje igraju Mirjana Karanović i Slobodan Boda Ninković.

Film „Toma“ će svoju svetsku premijeru imati 20. avgusta na Filmskom festivalu u Sarajevu, dok će već sutradan 21. avgusta otvoriti Festival filmskih susreta u Nišu. Projekat „Toma“ realizuje se u saradnji sa Telekomom Srbija i Filmskim centrom Srbije, a bioskopska distribucija je planirana za sredinu septembra.
Foto: PROMO/Aleksandar Kujučev

