Beogradsku premijeru u sklopu programa „Hrabri Balkan“ predstojećeg izdanja Festivala autorskog filma imaće i zapaženi kratkometražni igrani film „Armadila“ rediteljke Gorane Jovanović, koji će premijerno u našoj zemlji biti prikazan na 27. FAF-u – 1. decembra, u 19: 30, u Domu omladine Beograda. Film je nastao u produkciji Servia Filma u koprodukciji sa Cinnerentom, a uz podršku Filmskog centra Srbije.

Prizor iz filma Armadila.

Armadila je premijerno prikazan u programu TeenArena, filmskog festivala u Sarajevu, a potom i u takmičarskim programima festivala Uppsala, Trieste, Go Short – Nijmegen, Vienna Shorts, Motovun Film Festival, kao i u selekciji New Mavericks filmskog festivala u Atlanti, te na festivalu FeKK u Ljubljani…  Osvajanjem glavnih nagrada na festivalima Vienna Shorts i Motovun, film Armadila se kvalifikovao za nominacije za nagradu Oskar, odnosno za nagradu Evropske filmske akademije.

U glavnim ulogama su Iva Pernjaković i Nikola Zečević. Osim scenaristkinje i rediteljke Gorane Jovanović, koja je film i producirala, ekipu čine: direktor fotografije Lev Predan Kowarski, snimatelj zvuka Vladimir Janković, šminkerka Lana Rakanović, dizajner zvuka Luka Barajević i kolorista Jure Teržan. Gorana Jovanović je i montirala film. Izvršni producent je Miloš Ljubomirović. Film je nastao u produkciji Servia Filma u koprodukciji sa Cinnerentom, a uz podršku Filmskog centra Srbije.

Zoran Janković