Bioskopska premijera filma „Ime naroda“ reditelja Darka Bajića zakazana je za 12. novembar, a tu je sada i prvi trejler za to celoverčernje igrano ostvarenje.
Film je otvorio dva velika domaća festivala, najpre ovogodišnji 27. Festival evropskog filma Palić svečanom premijerom gde je i ovenčan nagradom publike „Gorki list“, a potom je bio film otvaranja 13. Leskovačkog internacionalniog festivala filmske režije LIFFE.

Ime naroda je biografsko-istorijska drama o jednoj od ključnih ličnosti Novog Sada i srpske istorije uopšte – Svetozaru Miletiću. Ugledni advokat, član ugarskog parlamenta i doživotan borac za prava i nezavisnost Srba u austrougarskoj Vojvodini, lik Svetozara Miletića glavni je protagonista filma čiju režiju potpisuje reditelj Darko Bajić, po scenariju Milovana Vitezovića.

Glavna uloga pripala je glumcu Ljubomiru Bandoviću, Nakon što je više puta politički osuđivan, borbu Svetozara Miletića nastavljaju njegova ćerka, prva žena novinar u Srbiji – Milica Miletić i Jaša Tomić, Miletićev naslednik u Srpskoj narodnoj slobodoumnoj stranci koji će i proglasiti prisajedinjenje Vojvodine Kraljevini Srbiji 1918. Ovo je priča o njima i njihovoj borbi.

U ostalim ulogama našla su se i ostala uvažena imena srpskog glumišta: Žarko Laušević, Katarina Žutić, Anja Pavićević, Andrija Kuzmanović, Nikola Ristanovski, Milutin Mima Karadžić, Dragan Petrović Pele, Ana Franić, Arpad Mesaroš, Radovan Vujović, Jovan Ristovski, Pavle Mensur, Ivan Bekjarev.

