Kao što smo već izvestili, srpski celovečernji dokumentarni film „Taurunum Boy“ Jelene Maksimović i Dušana Grubina svetsku će premijeru će imati  u programu Balkan Dox ovih dana započetog 17.  DokuFest-a u  Prizrenu, na Kosovu i Metohiji. Sada vam predstavljamo i trejler za ovo ostvarenje.

Taurunum Boy je opservacijski dokumentarac o odrastanju petnaestogodišnjaka u Zemunu. Autori scenarija i reditelji su Jelena Maksimović i Dušan Grubin, a producentkinja Jelena Angelovski. Dušan Grubin je bio i direktor fotografije a Jelena Maksimović i montažerka ovog ostvarenja. Dizajner zvuka Jakov Munižaba, a snimatelji zvuka su bili: Jakov Munižaba, Luka Barajević Bare, Koča Kaštavarac i Dora Filipović. Za dodatnu  kameru su bili zaduženi: Jelena Maksimović, Aleksa Vitorović i Irena Canić. Film traje 70 minuta.

Ovom prilikom podsećamo i na sledeće –  u konkurenciji 194 prijavljena projekta, Taurunum Boy je u decembru prošle godine dobio nagradu za postprodukciju švajcarskog fonda „Visions sud est“. Taurunum Boy je nastao uz podršku Filmskog centra Srbije, a ovom prilikom podsećamo i da je Jelena Maksimović prošlogodišnji dobitnik nagrade „Marko Glušac“ za najboljeg montažera, kada  je nagrađena za montažu filmova Vetar, Dubina dva i Zid smrti i tako to.

Prema u ovom trenutku poznatom rasporedu, Taurunum Boy će u Prizrenu biti prikazan u dva navrata – 7. avgusta, od 16 časova, i 9. avgusta, od 20 časova.

Zoran Janković