Projekcijom filma Ničije dete u režiji Vuka Ršumovića, u prištinskom bioskopu ABC otvoren je danas festival „Dani Beograda u Prištini”, koji traje do 16. septembra. Program obuhvata tribine, izložbe, koncerte i filmske projekcije.

Cilj ovog festivala je uspostavljenje veza između mladih umetnika i promovisanje zajedničkih aktivnosti.

Prethodno su se ovakvim festivalom beogradskoj publici predstavili mladi kosovski umetnici. Prema rečima organizatora festivala, “Dani Beograda u Prištini” je kulturni događaj koji povezuje mlade umetnike iz Srbije i sa Kosova.

 

Festival je finansirala Delegacija EU u okviru programa „Podrška civilnom društvu za Republiku Srbiju 2013“, u organizaciji Helsinškog odbora za ljudska prava u Srbiji, u saradnji s Liberalnodemokratskim centrom iz Prištine.