Proglašenjem najboljih filmskih ostvarenja predstavljenih na Kratkoj formi, žavršen je Četvrti međunarodni festival kratkog filma u Gornjem Milanovcu.
ŽIRI ČETVRTOG MEĐUNARODNOG FESTIVALA KRATKOG FILMA KRATKA FORMA
za takmičarske kategorije mikro, mini i kratki film u sastavu: Dejan Dabić, filmski kritričar, Srbija; Ognjen Isailović, reditelj, Srbija i Rhiannon Wyn Hughes, direktor festivala Prestayn, Velika Britanija, posle odgledanih filmova jednoglasno je doneo sledeće odluke o nagradama:
GRAND PRIX
ZA NAJBOLJI FILM U KATEGORIJAMA MIKRO, MINI I KRATKI FILM
U SUPROTNOM / IN REVERSE
reditelj/director
Wissem Tlili
TUNIS
NAJBOLJI FILM U KATEGORIJI MIKRO FILM
KUĆNA NEGA PRE BOŽIĆA / HOME CARE BEFORE CHRISTMAS
reditelj / director
Viktor Hertz
ŠVEDSKA
NAJBOLJI FILM U KATEGORIJI MINI FILM
UGAO / CORNER
reditelj / director
Lucija Mrzljak
ESTONIJA
NAJBOLJI FILM U KATEGORIJI KRATKI FILM
GRINBERIJEV METOD / THE GREENBERY METHOD
reditelj / director
Baptiste Bertheuil
FRANCUSKA
NAJBOLJI ANIMIRANI FILM
UGLEDATI SVETLO / LIGHT SIGHT
reditelj / director
Seyed M. Tabatabaei
IRAN
NAJBOLJI EVROPSKI FILM
MOJ DOM / MY HOME
reditelj / director
Uriel Jaouen Zrehen
FRANCUSKA
NAJBOLJI SRPSKI FILM
Nagrada nije dodeljena
SPECIJALNA NAGRADA ŽIRIJA ZA MIKRO FILM
TABLA / BLACKBOARD
reditelj / director
Diamond Uperety
NEPAL
POHVALA ŽIRIJA ZA SRPSKI FILM
GRAD / THE CITY
reditelj / director
Maša Šarović
SRBIJA
POHVALA ŽIRIJA ZA MIKRO FILM
KOPAČKE / SOCCER SHOES
reditelj / director
Saeed Arab Taheri
IRAN
POHVALA ŽIRIJA ZA MINI FILM
MAJČINSKI ZAGRLJAJ / MOTHER’S EMBRACE
reditelj / director
Sina Aubi
IRAN
ŽIRI ČETVRTOG MEĐUNARODNOG FESTIVALA KRATKOG FILMA KRATKA FORMA
za takmičarsku kategoriju dece i omladine u sastavu: Radostina Neykova, Bugarska; Ksenija Sanković, Hrvatska; Antonio Britvar, Hrvatska; Lacey Small Biog, Velika Britanija i Emilija Filipović, Srbija, posle odgledanih filmova jednoglasno je doneo sledeće odluke o nagradama:
GRAND PRIX
ZA NAJBOLJI FILM U KATEGORIJI FILSMKOG STVARALAŠTVA DECE I OMLADINE
RIBA / THE FISH
reditelj/director
Rokas Kaminskas
LITVANIJA
NAJBOLJI FILM DEČJEG OSTVARENJA (do 15 godina)
VRATI SE KUĆI / COME HOME
reditelj / director
grupa autora
BELGIJA
NAJBOLJI FILMSKOG OSTVARENJA MLADIH (od 15 do 19 godina)
NAIMA / NAIMA
reditelj / director
Sebastian Bonolis
ITALIJA
SPECIJALNA POHVALA ŽIRIJA ZA NAJBOLJI SCENARIO DEČJEG FILMSKOG OSTVARENJA (do 15 godina)
VIRAL / VIRAL
reditelj / director
Mauricio Buendia Silva
ŠPANIJA
SPECIJALNA POHVALA ŽIRIJA ZA NAJBOLJU ANIMACIJU FILMSKOG OSTVARENJA MLADIH
(od 15 do 19 godina)
SPOMENAK / FORGET ME NOT
reditelj / director
grupa autora
SRBIJA
SPECIJALNA POHVALA ŽIRIJA ZA NAJBOLJI ZVUK FILMSKOG OSTVARENJA MLADIH
(od 15 do 19 godina)
SLOJEVI / LAYERS
reditelj / director
Alanas Gurinas
LITVANIJA
SPECIJALNA POHVALA ŽIRIJA ZA NAJBOLJU MONTAŽU FILMSKOG OSTVARENJA MLADIH
(od 15 do 19 godina)
ŽELIM DA IDEM / I WANT TO GO
reditelj / director
Luis Prenninger, Anton Ankowitsch
AUSTRIJA
NAGRADA PUBLIKE
MIKRO, MINI I KRATKI FILM
AD ASTRA
reditelj / director
Lauric Bonnemort
FRANCUSKA