Danas, 20. oktobra, počinje 14. Festival domaćeg filma u Leposaviću. Festival će trajati do 25. oktobra i šest tokom festivalskih dana biće prikazano isto toliko srpskih filmova iz ovogodišnje produkcije.

Tamara Krcunovic kao Mina u filmu Vlaznost.
Tamara Krcunovic kao Mina u filmu Vlažnost.

Prve festivalske večeri biće prikazan film Sporazum u režiji Predraga Radonjića. Da podsetimo, Sporazum je prvi srpski film u ovom veku u potpunosti snimljen na području Kosova i Metohijje. Na program su i ostvarenja Vlažnost u režiji  Nikole Ljuce, Dnevnik mašinovođe u režiji Miloša Radovića, Igra u tami u režiji Juga Radivojevića, Dobra žena u režiji Mirjane Karanović i Jesen samuraja u režiji Danila Bećkovića. Festival će zatvoriti upravo Jesen samuraja, a najavljeno je gostovanje cele ekipe.

U Dnevniku mašinovođe, Nina Janković glumi Danicu.
U Dnevniku mašinovođe, Nina Janković glumi Danicu.

Publici u Leposaviću će se svake večeri nakon projekcija poklanjati glumci i reditelji prikazivanih filmova. Organizatori obećavaju pravu festivalsku atmosferu, crveni tepih, koktel za goste i rok svirku nakon prve festivalske projekcije.

Mirjana Karanović je režirala Dobru ženu i igra glavnu ulogu.
Mirjana Karanović je režirala Dobru ženu i igra glavnu ulogu.

Festival domaćeg filma u ovom mestu organizuje Centar za kulturu „Sava Dečanac“, uz pomoć Ministarstva za kulturu i informisanje Vlade Republike Srbije i Privremenog organa Opštine Leposavić.

Hristina Popović kao Snežana u Jeseni samuraja.
Hristina Popović kao Snežana u Jeseni samuraja.

Sve projekcije počinjaće u 21 čas, a, odlukom organizatora, ulaznice po ceni od 200 dinara plaćaće se samo prve festivalske večeri.

Zoran Janković