Filmski centar Srbije, Ambasada Republike Srbije u Izraelu i Kinoteka u Tel Avivu, u saradnji sa Kinotekama Jerusalima i Haife, a uz podršku Društva izraelsko-srpskog prijateljstva, organizuju Nedelju srpskog filma.
Cilj ove manifestacije je da izrealskoj publici predstavi najnovije tendencije u našem filmu i na taj način produbi i poboljša razmenu između dve kinematografije.
U okviru programa biće predstavljeni Krugovi, Srdana Golubovića, Kad svane dan, Gorana Paskaljevića, Smrt čoveka na Balkanu, Miroslava Momčilovića, Ljubav i drugi zločini, Stefana Arsenijevića, Montevideo, Bog te video, Dragana Bjelogrlića, Beli beli svet, Olega Novkovića, Neprijatelj, Dejana Zečevića i Edit i ja, Alekse Gajića.
Manifestacija će započeti 6. oktobra u Tel Avivu projekcijom filma Krugovi, uz prisustvo gostiju iz Srbije, a nakon toga filmovi će biti predstavljeni u Jerusalimu i Haifi.

